Wystąpienia w VR – tak po prostu

Umawiamy się na termin spotkania. Proszę byś przygotował/a prezentację na komputerze. Jeśli nie masz gogli to wysyłam Ci je paczkomatem przed spotkaniem. Jeśli masz własne (Oculus, HTC lub Pico) możesz ich użyć. Włączasz je tak samo jak telefon komórkowy. Podobnie jak na telefonie komórkowym pobierasz aplikację Mazer ze sklepu z aplikacjami.
Wchodzisz do aplikacji i nie musisz się logować, bo masz kod do przestrzeni, który Ci wysłałam.
Znajdujesz się w pomieszczeniu trójwymiarowym, dokładnie takim jak każdy inny pokój z listą kolejnych pomieszczeń, gdzie widzisz także swojego awatara. Wybierasz imię, a następnie kolor oczu, włosów, skóry, twarz, fryzurę i ubranie. Możesz się przestawić podobnie do siebie lub zupełnie inaczej – jak wolisz.
Wchodzisz do pokoju, do którego Cię zaprosiłam, wybierając go z listy. Zanim tam wejdziesz już widzisz, że jest w nim jedna osoba – to ja, bo czekam na Ciebie podobnie jak na spotkaniu online lub spotkaniu osobistym. Wchodzisz więc podobnie jakbyś wybierał/a mój nr na telefonie, łączył/a się online lub po prostu otwierał/a drzwi. Widzisz mnie w środku – oczywiście jestem również w swoim awatarze, nad którym widzisz moje imię. Teraz już rozmawiamy, nie potrzebujesz telefonu. Jesteśmy w tym samym miejscu. Uruchamiam dla Ciebie projektor i wybieram Twoją prezentację.
Proszę byś wszedł/weszła na scenę. Rozmawiamy o tym jaki jest Twój cel na spotkanie, dlaczego to teraz ważne, jak się czujesz, co myślisz. Ćwiczysz ze mną swoje wystąpienie. Na sali poza mną jest ponad 50 innych osób, które nic nie mówią i nie są to ludzie – tak jak my. Mają jednak swą milczącą i genialną rolę do odegrania – dają Ci poczucie, że jesteś na prawdziwym wystąpieniu. Słyszysz odbicie swojego głosu w mikrofonie, możesz się poruszać i jak słyszę Cię w głośnikach z Sali. Możemy zamienić się miejscami, mogę stanąć obok Ciebie, a i Ty w każdej chwili możesz zejść ze sceny, usiąść wśród publiczności i zobaczyć jak mnie słychać i widać z perspektywy słuchacza. Możemy omówić najważniejsze etapy wystąpienia, rozpisać je na tablicy whiteboard, ustawić Ci podpowiedzi w punktach. Możesz czytać z ekranu, bo też go widzisz. Możesz wrócić do poprzedniego slajdu, powtórzyć. Kiedy jesteś gotowy/a mogę nagrać Twoje wystąpienie, byś mógł/mogła je zobaczyć na własnym komputerze. Możesz nawet zaprosić kogoś bliskiego, by posłuchał Cię towarzysząc Ci na spotkaniu. Nawet przy użyciu telefonu komórkowego i to w czasie rzeczywistym. Nie mam nic przeciw temu.
Tak. To nie byłoby możliwe w realnym świecie. Dlatego projektując przestrzeń szkoleniową i narzędzia będące jej wyposażeniem zadbałam o stworzenie takiej właśnie sali. Powstała dzięki zespołowi kompetentnych ludzi z Mazer właśnie po to, by dać Ci największy możliwy komfort doświadczenia i przećwiczenia w bezpiecznych warunkach sytuacji, która normalnie byłaby dla Ciebie być może za bardzo stresująca. I wiesz co? Jeśli chcesz, możesz tam ćwiczyć też sam/sama. Nikt Cię nie będzie oceniał, będziesz ćwiczyć bezpiecznie, kiedy chcesz, aż poczujesz się naprawdę pewny/a siebie.

To jest dziś dla Ciebie możliwe. Tak po prostu.

Jeśli chcesz umówić się na coaching – napisz lub zadzwoń do mnie.
Jeśli jesteś trenerem lub coachem i chcesz wiedzieć więcej – napisz lub zadzwoń do mnie, wejdź na stronę mazerspace.com lub dołącz do grupy na LinkedIn Mazer Trainer – Your VR training creator.