Naucz się wiedzieć robiąc cokolwiek

Mam takiego fajnego znajomego, z którym ostatnio przypadkowo wymieniłam się pomysłami. Ja mu podrzuciłam tytuł piosenki, której nigdy nie słyszał, a on mi w zamian temat do wpisu na bloga. Wyszło to dokłanie tak, że zapytałam – pisząc na swoim telefonie, który jest tak ustawiony, że zmienia w trakcie pisania co chce i jak chce – co by chciał wiedzieć umieć, a nie wie od czego zacząć?

On mi na to: „Czy można coś umieć wiedzieć??? Coś się wie lub nie. Tego się nie uczy.”

Ja na to oczywiście: … wiedzieć albo umieć … ALBO miało być …

I kiedy już miałam się zadumać nad złośliwością rzeczy martwych olśniło mnie! No oczywiście, że uczy się wiedzieć! Przecież się nie wie, dopóki się nie nauczy!

Sam pomyśl, ile to razy Tobie w życiu przydarzały się bardzo podobne zdarzenia/sytuacje/przeszkody, których absolutnie nie chciałeś doświadczyć już nigdy więcej. Najpierw to się po prostu dzieje kolejny raz. W końcu jednak uświadamiasz sobie, że podobna historia już miała miejsce. Wkurza Cię to, zastanawiasz się co poszło nie tak, jak to zmienić. Z biegiem czasu bywa, że już Cię to nawet nie zaskakuje, bo przecież w głębi serca wiedziałeś, że to się „zadzieje”.

Jest sposób na to, żeby się nauczyć wiedzieć jak dokonać małej zmiany, która da inny nowy efekt w Twoim życiu i będzie zaczątkiem nowej jakości.

Po pierwsze dokładnie opisz CZEGO NIE LUBISZ W OBECNEJ SYTUACJI I JAK BARDZO?

Po drugie dokładnie wyobraź sobie i namaluj lub jakkolwiek udokumentuj (rysunkiem, symbolem, zdjęciem) JAK CHCIAŁBYŚ, ŻEBY BYŁO W IDEALNEJ SYTUACJI?

Po trzecie pomyśl CO MOŻESZ ZROBIĆ, ABY PRZYBLIŻYĆ SIĘ DO SYTUACJI IDEALNEJ? Nie wiesz co zrobić? Zrób cokolwiek, tylko inaczej.

A teraz wybierz, zapisz i następnego dnia zrealizuj swój pierwszy mały krok ku przyszłości.

Rezultaty Cię zaskoczą, bo paradoks polega na tym, że od tego małego kroku zaczyna się WSZYSTKO. Każdego dnia możesz tak – krok po kroku – zmieniać swoje życie.

W końcu nauczysz się wiedzieć, robiąc cokolwiek.

Odkąd tak robię, jestem szczęśliwa. Serdecznie polecam. Po prostu zrób to, wejdź tam, jest OTWARTE 🙂